Люстра, которая поглощает углекислый газ

У Лондоні тестують фітопанелі для поглинання CO2

Імперський коледж Лондона (англ. Imperial College London), що в Південному Кенсінгтоні, разом зі стартапом Arborea працюють над технологією BioSolar Leaf. Ідеться про перше у світі «біосолярне листя», яке може поглинати вуглекислий газ і виділяти кисень в атмосферу більш ефективно, ніж звичайне дерево. До речі, розкішна люстра з використанням цієї технології є частиною постійної колекції у відомому на весь світ лондонському Victoria and Albert Museum.

The Guardian пише, що BioSolar Leaf культивує найдрібніші рослини – мікроводорості і фітопланктон – на сонячних панелях, які можуть очищати повітря від вуглекислого газу, виділяти більше кисню і водночас вирощувати живильний рослинний білок.

Щодо ефективності, то нова технологія «виконує роботу» ефективніше за дерева. Зокрема, панелі використовують площу, еквівалентну поверхні одного дерева, і водночас поглинають такий саме обсяг вуглекислого газу  і виділяють таку саму кількість кисню, як 100 дерев.

Розробку протестують у пілотному режимі в новому університетському кампусі в Уайт-Сіті. Система BioSolar Leaf є частиною зобов’язань Імперського коледжу Лондона щодо пом’якшення впливу свого нового кампусу на навколишнє середовище.

У майбутньому сонячні панелі можуть бути встановлені на дахах великих будівель столиці, у тому числі – складах, кінотеатрах і громадських приміщеннях. Утім, розробники BioSolar Leaf сподіваються поліпшити екологічні показники не тільки в Уайт-Сіті і Лондоні, а і по всій Великобританії, по всьому світу.

Фито-панели BioSolar-leaf

 

Фото: Arborea