эко-школа в Коннектикуте

У Коннектикуті діти вивчають довкілля у школі, побудованій за принципами сталості

Класні кімнати у відкритому просторі й сільськогосподарські угіддя навколо вирізняють екологічну середню школу в Коннектикуті з-поміж інших. Її нові приміщення спроектували архітектори Gray Organschi Architecture і побудували з ламінованої деревини, щоби продемонструвати сталі методи проектування. Про це повідомляє Dezeen.

Common Ground High School – це чартерна школа (прим. – поширена в США форма альтернативної освіти) у Нью-Хейвені, де навчальна програма орієнтована на довкілля. Її засновано в 1997 році і це одна з перших шкіл у США, що пропонують програму для старших класів, присвячену сталому розвитку та органічному сільському господарству. Її кампус знаходиться неподалік від національного парку West Rock Ridge State Park, на зеленій ділянці біля Єльського університету. Школа запросила місцеву архітектурну фірму Grey Organschi, щоб побудувати новий спортзал, лабораторії, громадські зони і класні кімнати.

чартерная эко-школа в Коннектикуте

Будівля площею 1371 кв м підноситься над землею. Вона має дерев’яні стіни, які утворюють дах неправильної форми. Розширення подвоює шкільний слід. За словами архітекторів, проект є одним із перших у США, де в якості основної конструкції використано крос-ламіновану деревину. Матеріал набув популярності за межами США, в тому числі завдяки нижчому вуглецевому сліду в порівнянні з бетоном і металом.

Природне світло проникає в приміщення школи через дах із похилими лініями і вікна. Тут також передбачена можливість очищати дощову воду, пасивна вентиляція і виробництво енергії за допомогою геотермальних свердловин.

Ціль 4. Якісна освіта

фото: dezeen.com/David Sundberg – Esto