Опавшие листья в лесу

У Києві збудують завод з переробки листя й органічних відходів на біогаз

У Києві вже наступного року планується старт будівництва комплексу з переробки органічних решток – опале листя, скошена трава та зрізані гілки – та виробництва біогазу. Окрім листя і трави, можливо буде перероблювати продукти харчування, жири та рідкі побутові відходи. Про це повідомив на своїй сторінці в Facebook голова постійної комісії з питань екологічної політики Київської міської ради Костянтин Яловий.

«Підприємство включатиме три біореактори, де і перероблятиметься органічна сировина. За попередніми оцінками – це щороку близько 30 тонн органіки, яку зараз комунальні підприємства зберігають на спеціальних майданчиках, де або компостують, або утилізують», – пояснює Костянтин Яловий.

За його словами, з відкриттям комплексу маємо одразу дві переваги: запобігаємо спалюванню листя та отримуємо біогаз і добрива, що залишаються після переробки органіки.

Біогаз – це різновид палива, який утворюється в результаті розкладання органіки. В подальшому його можна перетворювати на електричну чи теплову енергію або використовувати як пальне для автомобілів – за прикладом Швеції, де більшість громадського транспорту їздить саме на біогазі.

Відповідне рішення про будівництво комплексу ухвалено після консультацій з фінськими експертами. Наразі представництво фінської компанії, яке буде займатися будівництвом, взяло зразки сировини (вологе і сухе опале листя та скошена трава) для проведення досліджень.

Ба більше, як наголошує Костянтин Яловий, найближчим часом планується будівництво кількох таких комплексів. Зараз вивчаються можливі локації.

Читайте також:
Український школяр Валентин Фречка з закарпатського села Сокирниця винайшов спосіб виготовляти папір із опалого листя.