индийская девочка

Індія будує стійкі до повеней будинки

Південний індійський штат Керала, де внаслідок двох катастрофічних повеней у 2018 і 2019 роках зруйновано майже мільйон будинків, намагається адаптуватися до кліматичних змін, зводячи будинки для малозабезпечених. Утім відтепер стійкі до повеней.

«Усвідомлюючи, що в майбутньому повені будуть усе більш регулярним явищем через кліматичні зміни й погіршення погоди, план штату полягає в тому, щоб спроектувати і побудувати будинки, здатні устоювати перед повенями. І, за словами перших архітекторів, вони повинні бути побудовані з місцевих матеріалів, таких як бамбук і вапно», – пише EcoWatch.

Нові будинки розташовуватимуться в місцях, які дозволять уникнути затоплення, але навіть якщо вони будуть затоплені під час сильних дощів – вони мають витримати вплив води.

Уряд штату Керала оголосив, що підписано кредитну угоду зі Світовим банком на $250 мільйонів для підвищення стійкості до впливу стихійних лих і зміни клімату.

Архітектор Гопалан Шанкар – один із тих, хто будує безліч нових інноваційних будинків з традиційних місцевих матеріалів, які витримують повені. Для будівництва використовуються глиняні цеглини, стовпи з обробленого бамбуку і бетону. Для штукатурки – шкаралупа кокосового горіха, оброблений бамбук і керамічна плитка. Бамбук є гарною альтернативою сталі за міцністю. Щойно завершено будівництво 250 кліматично стійких будинків для жертв повені.

Ціль 9. Промисловість, інновації, інфраструктура
Ціль 11. Сталий розвиток міст і громад
Ціль 13. Боротьба зі зміною клімату та її наслідками

фото: unsplash.com