У Києві відкрито пункти збору використаних масок та рукавичок

У Києві сьогодні запрацювали 14 пунктів збору використаних масок та рукавичок. Про це повідомив на своїй сторінці в Facebook голова постійної комісії з питань екологічної політики Київської міської ради Костянтин Яловий.

“Сподіваюсь, що серед киян буде попит, і вони викидатимуть свої використані маски та рукавички не просто у смітник, а у спеціалізовані контейнери з подальшою безпечною утилізацією”, – написав він. А також нагадав, що у природному середовищі використані медичні маски та рукавички розкладаються понад 100 років.

Зокрема, контейнери встановлено у магазинах мереж METRO Cash & Carry Ukraine та Billa Україна. Об’єм контейнерів – 120 літрів, зроблені з вторсировини.

Мережа Billa:
вул. Гришка, 3;
пр-т Маяковського, 85;
Бессарабська площа, 2;
вул.Тростянецька, 1-а;
Дарницька площа, 1;
Повітрофлотський пр-т, 56-а;
вул. Голосіївська, 13-а;
Майдан Незалежності, ТЦ “Глобус”;
вул. Велика Васильківська (Червоноармійська), 100;
вул. Попудренка, 40.

Мережа METRO Cash & Carry:
пр-т. Григоренка, 43;
Кільцева дорога, 1-в;
пр-т. С. Бандеры, 26-в;
вул. С. Лифаря, 2-а.

“Після наповнення контейнерів їх герметично запакує та вивезе спеціалізоване підприємство, що має відповідну ліцензію. Контейнери разом зі вмістом будуть безпечно утилізовані при високих температурах”, – пояснив представник Київської міської ради.

За його словами, відходи спалюватимуть у спеціальних печах у два етапи. Спершу – при температурі 750°C, рештки – при температурі 1200°C. “Відпрацьовані гази знешкоджують та очищують, перш ніж випустити в атмосферу”, – запевнив Костянтин Яловий.