Тротуарная плитка собирает дождевую воду

У Данії створили вуличну плитку, яка поливає рослини дощовою водою

Данська архітектурна фірма Tredje Natur розробила модульну бетонну тротуарну плитку зі спеціальними отворами, яка під час дощу збирає воду, а потім перенаправляє її для поливу рослин.

«Climate Tile – це доповнення до дренажної системи міста. Використання плитки значно зменшує потік води, що потрапляє в каналізаційну мережу. Це дозволяє ефективно управляти водними ресурсами в містах та при будівництві нових об’єктів», – говорять у компанії, представників якої цитиує видання Epoch Times.

Плитка Climate Tile виглядає гарніше, ніж звичайне бетонне покриття, і містить отвори, з’єднані з трубами. Щоразу як іде дощ, в отворах збирається вода, яка потім перенаправляється туди, де може бути використана. Наприклад, на полив дерев або рослин, що стоять уздовж дороги в контейнерах. Завдяки цьому процесу видаляється зайва дощова вода із вуличних площ, а рослинність отримує надійне джерело води.

Окрім того, плитка має «заглушки» зверху, що наділяє її альтернативними функціями. До прикладу, взимку вулиці посипають сіллю, яка шкідлива для рослин, тому під час відлиги солону воду можна спрямувати в каналізаційну систему. Також до плитки можна під’єднати смарт-датчики, які будуть оцінювати кількість опадів, щоб інформувати жителів.

Нині компанія проводить експериментальне дослідження в Копенгагені. Зокрема, співпрацюючи з місцевими кафе, встановлює плитку на вулицях, щоб вона збирала воду і поливала рослини біля закладів.

Тротуарная плитка собирает дождевую воду

Фото: tredjenatur.dk