Перший такий комплекс в США буде розташований на березі Іст-Рівер у Брукліні. Після завершення будівництва у 2025 році це буде найбільший житловий комплекс у США, який використовує геотермальну енергію.
Геотермальне опалення та охолодження існує вже деякий час, але зазвичай використовується лише в окремих будинках або невеликих будівлях. Часто геотермальна система знаходиться не в тому ж місці, що й будівля. Але Lendlease, австралійський розробник, зараз випробовує геотермальну енергію у величезному масштабі в Брукліні. Як результат, проєкт має стати зразком.
«Ми будемо використовувати її для всього, починаючи від басейну, який нагріватиметься за допомогою геотермальної енергії. Ми будемо використовувати її для гарячого водопостачання в будівлі, а також для опалення та охолодження завдяки тепловим насосам у кожній квартирі», – пояснив Скотт Волш, директор з розвитку Lendlease, якого цитує CNBC.
Ось як це працює: вода нижче межі замерзання має постійну температуру. Завдяки бурінню до нього та створенню петельної системи труб вода піднімається через теплообмінники, які можуть обігрівати або охолоджувати будівлю протягом усього року.
«Температура становить приблизно 55 градусів, коли ви опускаєтесь нижче межі морозу, і ми використовуємо цю константу, щоб охолоджувати влітку та щоб було тепліше взимку, — пояснив Волш. – Схоже на ваше серце, артерії та вени у вашому тілі».
Комлекс складатиметься з 834 квартир у п’яти будинках, включаючи 37-поверхову та 20-поверхову вежі. Використання геотермальної енергії зменшить викиди парникових газів приблизно на 53%, але будівництво коштуватиме приблизно на 6% більше. Утім протягом 20 років витрати мають повернутися.
З наступного року в Нью-Йорку діють нові стандарти стійкості та викидів для великих будівель, які вимагають скорочення викидів на 40% до 2030 року та на 80% до 2050 року. Переобладнання старих будівель для відповідності буде вартісним.
фото: unsplash.com
Читати також:
