стиральная машина

Турецький виробник запропонує пральні машини, що фільтрують мікропластик

2020 року на ринку з’явиться пральна машина, яка здатна «вловлювати» понад 90% мікроволокон, що вивільняються під час кожного прання. Турецький гігант – виробник побутової техніки Arçelik стверджує, що його технологія фільтрації може запобігти забрудненню океанів і водних ресурсів.

За інформацією BusinessGreen, фільтр буде вбудовано у відсік для миючого засобу. Він запобігатиме потраплянню мільйонів волокон мікропластику, які відокремлюються під час прання від одягу з синтетичних матеріалів, потрапляють в каналізації, а потім – у річки, моря й океани. Адже муніципальні системи водоочищення і водопостачання здебільшого їх не вловлюють. Після закінчення терміну придатності фільтр потрібно від’єднати і відправити на завод Arçelik, де його перероблять, так само як і пластик, що потрапив до нього.

Arçelik належать бренди побутової техніки Beko, Grundig та інші. Виробник сподівається, що «зелене прання» швидко стане нормою.

Щороку в океани потрапляє понад 8 млн тонн пластику. На думку експертів, пластик становить таку саме небезпеку, що й кліматичні зміни. Щохвилини використовується 1 млн пластикових пляшок, а 91% цих відходів не потрапляє на переробку. Майже 40% пластику – це упаковка, яка використовується лише раз, а потім викидається. У всьому світі переробляється менше однієї п’ятої пластику.

За підрахунками, до 2050 року в океані буде більше пластику, ніж риби. Через те, що до морського середовища потрапляє велике різноманіття мікропластику. Наприклад, за даними Hürriyet Daily News, синтетичні тканини залишають крихітні волокна. Одне прання у пральній машині змиває у стоки понад 700 000 мікроскопічних часток – вони потрапляють в океани, де залишаються сотні років. Їх ковтає риба та інші морські мешканці, врешті решт мікропластик через харчовий ланцюг опиняється в організмі людини.

Ціль 9. Промисловість, інновації, інфраструктура
Ціль 12. Відповідальне споживання і виробництво
✔Ціль 14. Збереження морських ресурсів

фото: Unsplash