газета Бизнес

Трильйони доларів інвестицій на Цілі сталого розвитку

Провідні корпорації світу готові надати трильйони доларів в якості інвестицій у сталий розвиток. Про це заявив Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш.

За його словами, ці кошти стануть вигідним вкладенням і для країн, що розвиваються, і для самих інвесторів.

Нині в ООН дано старт Альянсу «Міжнародні інвестори – за сталий розвиток». До нього увійшли 30 найбільших корпорацій із понад 20 країн світу, в тому числі – фінансові гіганти як-от Bank of America, Citigroup, Santander і UBS.

«Ці лідери усвідомили нагальну необхідність дій, зрозуміли, що до мети потрібно «бігти, а не повзти». Інвестувати в сталий розвиток в інтересах планети і всіх її жителів – не тільки моральний імператив, але і вигідний бізнес», – сказав Гутерріш.

Уряди країн, що розвиваються, повинні терміново збільшити витрати на охорону здоров’я, освіту, інфраструктуру і заходи по боротьбі зі змінами клімату. Проте бідність населення, корупція і ухиляння від сплати податків обмежують можливості місцевої влади інвестувати в ключові сфери.

За оцінками, на фінансову підтримку розвитку щорічно потрібні трильйони доларів, і навіть максимальне фінансування з державних джерел не покриє ці потреби. Тож, на думку економістів, вкрай необхідні приватні інвестиції.

«Інвестувати у стабільний розвиток суспільства у світовому масштабі – не просто правильно, а й економічно вигідно, – вважає Олівер Баті, керівник німецької компанії Allianz. – Ми переконані, що інвестиції в ринки, що розвиваються, сприятимуть сталому розвитку, не утискаючи інтересів наших клієнтів».

Нині в Україні триває розробка онлайн-курсів для державних службовців, представників бізнесу та громадського сектору, який має на меті покращити доступ до освіти з тематики Цілей сталого розвитку – 2030 і сприяти саме побудові партнерських відносин між владою, бізнесом і громадським сектором для подолання економічних, екологічних і соціальних проблем.

Мета альянсу міжнародних інвесторів – використовуючи накопичений досвід, знання і вплив, стимулювати довгострокові інвестиції у розвиток і в такий спосіб прискорити досягнення Цілей сталого розвитку – 2030.

Як вважають в ООН, в корпоративному світі зростає розуміння того, що успіх приватного бізнесу невід’ємно пов’язано з переходом на сталий розвиток. Гутерріш розраховує, що в найближчі два роки альянс зможе продемонструвати конкретні результати своєї діяльності.

Нагадаємо, нині в Україні триває розробка онлайн-курсів для державних службовців, представників бізнесу та громадського сектору, який покращить доступ до освіти з тематики Цілей сталого розвитку – 2030 і сприятиме побудові партнерських відносин бізнесу із владою і громадським сектором для подолання економічних, екологічних і соціальних проблем.

Проєкт «Електроне навчання задля сталого розвитку» (або англ. – «E-Learning for Sustainable Development») впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні за фінансової підтримки уряду Німеччини через Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

фото: unsplash.com