Три українські стартапи позмагаються в міжнародному Biomimicry Global Design Challenge

Україна визначилася з ідеями і проєктами, які представлятимуть її на міжнародному конкурсі Biomimicry Global Design Challenge у США. Їх було обрано з урахуванням відповідності принципам біомімікрії (прим. – вивчення та імітування біологічних стратегій для розв’язання викликів, які постають перед людством), можливостей для подальшого вдосконалення та перспектив стати глобальною інновацією.

Зокрема, переможцями національного відбору стали:

  • ecoPod Ukraine, яка розробила оригінальні модулі у формі геодезичних куполів. Ці архітектурні конструкції, що відтворюють принципи, характерні для природних структур, можна використовувати, наприклад, для розміщення туристів, в екопоселеннях, як соціальне житло, мобільні офіси або гаражі, як для бізнесу, так і для приватного сектору.
  • DevoHome – виробник текстилю й одягу з коноплі. Команда створила унікальне «конопляне хутро» (HempFur), здатне замінити тваринне та синтетичне хутро, і з якого DevoHome шиє конопляні пальта.
  • команда з Національного університету «Києво-Могилянська академія», яка запропонувала спосіб зменшити забруднення повітря завдяки використанню на фасадах будинків матеріалів, схожих за структурою на листя та стовбури дерев.

Співорганізатором національного відбору виступає Лабораторія інноваційного розвитку ПРООН в Україні на чолі з Оксаною Удовик, керівницею експериментальних досліджень, у партнерстві з Інститутом біомімікрії (США) та низкою українських громадських організацій. Агенція змін Responsible Future виступила партнером національного відбору, а Клавдія Шевелюк однією з менторок фіналістів.

Біомімікрія — це наслідування моделей, систем та елементів природи задля вирішення викликів, з якими стикається людство, шляхом розробки нових технологій, дизайнерських рішень, інноваційних продуктів.