Toyota Prius с солнечными панелями на крыше

Toyota тестує Prius із сонячними батареями на даху

Японська корпорація Toyota Motor Corp випробує на дорогах автомобіль Prius на сонячних батареях і сподівається, що незабаром її автівки не потребуватимуть підзарядки від джерела електроенергії. Проект фінансується урядом Японії.

Як повідомляє Reuters, інженери Toyota встановили сонячні панелі, розроблені Sharp Corp, на капоті, даху і задньому склі й спойлері Prius, аби побачити, скільки енергії може генерувати Сонце.

Електрика від панелей надходить безпосередньо на акумуляторну батарею, тому Prius може заряджатися під час руху або при парковці.

У сонячний день заряду вистачає, щоб проїхати до 56 км. Але продуктивність швидко падає, якщо хмарно або навіть занадто жарко. При використанні в таких умовах Prius повинен бути підключений до зарядки.

Сонячні елементи дуже тонкі – всього 0,03 мм. Багажник автомобіля заповнений батареями для сонячних панелей, додаючи близько 80 кг додаткової ваги.

Амбітна мета Toyota  – зробити свій внесок у створення нового ринку сонячних батарей, у тому числі – для транспортного сектору, і винайти рішення для енергетики та довкілля, мінімізації викидів СО2.

Замовити корпоративний семінар і запровадити принципи сталого розвитку в компанії>>>

Відомо також, що Hyundai випускатиме авто з сонячним дахом.

 

Ціль 9. Промисловість, інновації, інфраструктура
Ціль 13. Боротьба з кліматичними змінами і наслідками 

фото: global.toyota