Климатические изменения

Тільки чотири країни оновили плани боротьби з кліматичною кризою, інші – ігнорують

Молдова стала четвертою країною в світі, яка надала національний план боротьби з кліматичною кризою. Зокрема, спрямовану на досягнення цілей Паризької кліматичної угоди стратегію. Про це повідомляється на сайті ПРООН у Молдові.

Паризьку кліматичну угоду ухвалено в 2015 році. Кожні п’ять років країни-учасниці повинні переглядати та надавати оновлені стратегії скорочення викидів і боротьби з глобальним потеплінням. Свої плани, за даними Climate Home News, надали Маршаллові Острови, Сурінам і Норвегія. Водночас майже 200 інших країн ігнорували неофіційний крайній термін 9 лютого 2020 року.

Відповідно до плану Молдови, країна збільшила амбіції щодо скорочення викидів парникових газів на 70% від рівня 1990 року в 2030 році. Якщо Молдова отримає технічну, фінансову та технологічну підтримку від міжнародної спільноти (передача екологічно чистих і кліматично ефективних технологій), рівень умовного скорочення викидів парникових газів може скласти навіть до 88%.

Відповідає за виконання зобов’язань Молдови, взятих за Паризькою кліматичною угодою, Міністерство сільського господарства, регіонального розвитку та довкілля.

Читати також: