Термінал аеропорту LaGuardia першим у світі отримав золотий статус LEED

Новий термінал B аеропорту LaGuardia, що в північній частині міста Нью-Йорк (США), отримав LEED v4 Gold від Ради з екологічного будівництва США (USGBC). Золота сертифікація охоплює зал вильотів і прибуття, східний зал, східний пішохідний міст, систему кондиціювання тощо. Він став першим у світі терміналом, де визнано більш жорсткі стандарти щодо енергетичного та екологічного дизайну.

Проєкт реконструкції включає в себе поєднання сталих стратегій і рішень, які відповідають конкретним критеріям енергоефективності, збереженню води, вибору ділянки та матеріалів, скорочення відходів. LEED є найбільш широко використовуваним рейтингом зелених будівель у світі.

Так, після зносу старого паркінгу 99% відходів було перероблено на матеріали для нового будівництва. Щоб зменшити навантаження на охолодження влітку та мінімзувати викиди парникових газів, дах терміналу вкрили алюмінієвою мембраною світлого кольору, яка відображає сонячне тепло ефективніше, ніж звичайні матеріали. Оптимізована система опалення та охолодження подає потрібну кількість свіжого повітря туди і тоді, коли це потрібно.

 

Крім того, система обробки багажу рухається лише тоді, коли є багаж, а також переходить у «сплячий режим», коли вона не використовується. Це дозволяє економити щонайменше 37% енергії порівняно з терміналами аеропортів, що працюють за старими технологіями.

Аеропорт взяв на себе зобов’язання в 2018 році виконувати вимоги Паризької кліматичної угоди та рухатись до досягнення Цілей сталого розвитку 2030.

Проєкт реконструкції терміналу B також отримав першу премію Envision Platinum Award за прихильність до сталих практик від Інституту сталої інфраструктури (ISI) у 2019 році.

фото: laguardiab.com