Соціальне підприємство Querstadtein: туристичний Берлін і Дрезден очима безхатченків

Використання бізнес-підходів до вирішення соціальних проблем – усталений світовий тренд, а кейс Querstadtein – яскравий приклад соціального підприємництва.

Невелике соціальне підприємство Querstadtein (Німеччина) пропонує екскурсії Берліном і Дрезденом. Особливістю цих екскурсій є те, що їх проводять колишні безхатченки та біженці з Сирії, Афганістану й Ірану. Гіди проведуть вас вокзалами, переходами, мостами і вулицями вздовж розкішних фасадів будівель і містами, де вони буди невидимими у публічному просторі. У кожного – своя історія і свій шлях.

Мета проекту – привернути увагу до проблем людей, які не мають певного місця проживання, дозволити побачити місто їхніми очима і зрештою скоротити дистанцію між безпритульними і рештою суспільства.

Тривалість таких екскурсій – дві години. Вони відбуваються німецькою або англійською мовами і їх вже відвідали тисячі людей. Вартість квитка – від €8,50. До того ж, можна замовити на querstadtein.org груповий тур. А почалося все з волонтерського проекту, який з часом набув великої громадської підтримки та перетворився на підприємство з соціальною місією.

Ціль 1. Подолання бідності
Ціль 10. Скорочення нерівності