Чистая энергия

Шотландія планує вже цьогоіч повністю забезпечити себе відновлюваною енергією

2020 року Шотландія планує на 100% забезпечити своїх жителів та промисловість відновлюваною енергією і повністю відмовитися від викопних джерел енергії.

Про це повідомляє hromadske.ua із посиланням на ZME Science і менеджера Всесвітнього фонду дикої природи з клімату і енергетичної політики Шотландії Робіна Паркера.

За даними Scottish Development International, у 2015 році відновлювальна енергія забезпечувала 59% потреб Шотландії. А в період з січня по липень 2019 року Шотландія виробила 9 831 320 МВт-год енергії завдяки вітрякам. Нею можна забезпечити 182% всіх шотландських будинків або ж 100% будинків Шотландії й півночі Англії.

Окрім вітрових електростанцій, в Шотландії використовують й інші джерела відновлювальної енергії: сонячні, геотермальні, гідроелектричні та гідрокінетичні (енергія хвиль).

Після повного переходу на відновлювальну енергетику в країні планують і надалі розвивати галузь. Також влада планує відмовитися від викопних джерел енергії в галузях теплогенерування та транспорту. Відмовитись від бензинових і дизельних двигунів обіцяють до 2032 року.

Наразі повністю перейти на відновлювальну енергію вдалося Парагваю, Ісландії та Конго.

фото: unsplash.com