Intel застосовує AI для порятунку пінгвінів Антарктиди

Щороку через кліматичні зміни на планеті зменшується біологічне різноманіття. Це також стосується імператорських пінгвінів у Антарктиді. Їхня популяція скорочується і, відповідно до результатів дослідження Британської антарктичної служби, імператорські пінгвіни можуть повністю зникнути до 2100 року. Щоб допомогти врятувати їх, вчені звертаються до штучного інтелекту (АІ).

За інформацією Yellrobot, Intel зібрала команду, щоб допомогти екологам краще зрозуміти умови існування і перспективи пінгвінів. Наприклад, щоб швидше і точніше підрахувати їхню кількість, застосовується комп’ютерний зір.

Група зробила знімки колоній пінгвінів Антарктиди для проєкту «Спостереження за пінгвінами» Оксфордського університету. Зокрема отримано мільйони покадрових зображень у більш ніж 40 локаціях. І, часто через скупчення птахів, завдання щодо коректного підрахунку покладається на АІ – він серед іншого повинен враховувати різні кути камери, спотворення перспективи і погодні умови.

Усе це дозволить дослідникам рекомендувати екологічні та природоохоронні заходи для збереження популяції імператорських пінгвінів.

фото: unsplash.com