Дрон над озером

Рада посилює відповідальність за лісові пожежі та випалювання сухостою

Верховна Рада України прийняла за основу проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту лісів, запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду, торфовищах та на землях інших категорій». За – 328 депутатів.

Документ передбачає внесення змін до окремих статей КУпАП та посилює адміністративну відповідальність за випалювання полезахисних лісових смуг, захисних лісових насаджень вздовж берегів річок, каналів, навколо водних об’єктів, гідротехнічних споруд, на смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонах у населених пунктах, а також за випалювання сухої рослинності або її залишків на землях водного фонду, у тому числі – у прибережних захисних смугах та на островах, зайнятих лісами, смугах відведення, берегових смугах водних шляхів, за випалювання торфовищ тощо.

Ініціатори проєкту зауважили, що додині залишається надзвичайно низьким у порівнянні з завданою шкодою розмір санкцій, який розраховується від офіційно встановленого розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян – 17 грн.