Earthshot Prize

Принц Вільям започатковує «Нобелівську премію з екології»

Принц Вільям офіційно оголосив про Нобелівську премію в галузі охорони довкілля – Earthshot. Номінантів можна подавати з 1 листопада 2020 року.

Починаючи з 2021 року, Earthshot вручатиме п’ять премій на суму $1,3 млн щорічно протягом наступного десятиліття. Зокрема, за кожною з таких категорій, як-от захист і відновлення природи, поліпшення якості повітря, відродження океанів, скорочення відходів і вирішення проблеми зміни клімату. Це має забезпечити щонайменше 50 вирішень найсерйозніших екологічних проблем світу до 2030 року.

В інтерв’ю телеканалу CNN, який порівнює нову нагороду з Нобелівською премією, принц заявив, що розраховує зробити її «найпрестижнішою в галузі захисту довкілля».

До ради з присудження премії Earthshot входять сер Девід Аттенборо, китайський бізнесмен Джек Ма, футболіст Данієл Алвес, королева Йорданії Ранія, Кейт Бланшетт, Шакіра та інші.

«Earthshot Prize – це набагато більше, ніж просто нагородження за досягнення. Це – десятиліття дій, спрямованих на об’єднання екологічного світу зі спонсорами, компаніями та окремими особами, щоб домогтися максимального впливу та прийняти масштабні рішення, відзначити людей та міста, що сприяють змінам. І надихнути людей у всьому світі працювати разом над відновленням планети», – йдеться на сайті премії.