Солнечные панели

Президент України підписав Закон про сонячні електростанції для домогосподарств

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон України від 11.07.2019 щодо врегулювання питання генерації електроенергії сонячними станціями приватних домогосподарств (СЕСд).

Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України повідомило на своїй сторінці у Фейсбуці, що домогосподарства таки зможуть розміщувати сонячні панелі до 30 кВт як на даху, так і на землі. До того, вирішено питання встановлення відповідно до курсу євро «зеленого» тарифу станцій. Урегульовано рівень «зеленого» тарифу для об’єктів відновлюваної енергетики потужністю до 150 кВт.

Раніше закон обмежував з 2020 року установку домашніх сонячних станцій потужністю до 50 КВт на землі з правом отримувати «зелений» тариф за відпущену в мережу електроенергію.

«Нагадаю, що за останні 5 років в Україні майже 12 тис. сімей встановили та використовують СЕС загальною потужністю близько 280 МВт. Це понад 240 млн євро інвестицій в енергонезалежність родин», – прокоментував голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Таким чином, віповідно до повідомлення, законодавство дозволяє повернути інвестиції у вкладені проекти, а власники СЕСд виробляють «чисту» енергію для своїх потреб та дбають про навколишнє середовище.

фото: Unsplash