планета Земля

ООН закликає уряди країн укласти мир із природою

Генсекретар ООН Антоніу Гутерріш закликав уряди країн покласти край «безглуздій і самовбивчій війні з природою», яка призвела до забруднення довкілля, втрати біорізноманіття, зміни клімату і поставила під загрозу існування людства. «Настав час переглянути і змінити наші відносини з природою», – заявив він у четвер, презентуючи нову доповідь Програми ООН з довкілля.

Відповідно до доповіді, середня температура повітря на планеті в цьому столітті може піднятися на 3°C, що обернеться катастрофою для людства. Понад мільйон видів тварин і рослин з існуючих 8 млн перебувають на межі зникнення. Хвороби, пов’язані з забрудненням повітря, призводять до 6,5 млн передчасних смертей щорічно. Ще 1,8 млн людей, здебільшого – діти, вмирають через забруднення води.

Доповідь отримала назву «Примирення з природою». У ній пропонується низка рішень для розв’язання екологічних проблем. У першу чергу, заходів повинні вжити уряди країн. Наприклад, запровадити податок на емісію парникових газів, припинити субсидувати видобуток викопних видів палива і ті методи ведення сільського господарства, що призводять до руйнування природи. Натомість почати інвестувати у побудову «зеленої» економіки.

Change Agency Responsible Future допомагає українським компаніям переглянути соціальні й екологічні наслідки своєї роботи, визначитися з новими пріоритетами та вийти на траєкторію сталого розвитку. Замовити консультацію >>>