Стремительная урбанизация

ООН закликає країни і бізнеси до вуглецевої нейтральності

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш виступив на щорічному форумі Bloomberg New Economy Forum за участю урядів, бізнесу, науковців і розробників технологій і заявив, що 2021 рік має стати «роком великого стрибка до вуглецевої нейтральності».

«Кожна країна, місто, фінансова установа і компанія повинні затвердити плани переходу до нульових, чистих викидів до 2050 року», – сказав він.

Він також нагадав, що нещодавно Європейський Союз, Японія, Республіка Корея, а також понад 110 інших країн оголосили про свої зобов’язання досягти мети – вуглецевої нейтральності до 2050 року. Китай також планує досягти її до 2060 року.

«До початку 2021 року країни, на які припадає понад 65% світових викидів вуглекислого газу і більше 70% світової економіки, доволі імовірно, візьмуть на себе амбітні зобов’язання щодо забезпечення вуглецевої нейтральності», – сказав голова ООН.

За його словами, сигнал для ринків та інвесторів, для тих осіб, хто приймає рішення, очевидний – вуглець повинен мати ціну, а час субсидій на викопне паливо минув.

«Ми повинні поступово відмовитися від вугілля. Ми повинні перенести податковий тягар з доходів на вуглець, з платників податків на забруднювачів», – впевнений він.

Антоніу Гутерріш додав, що звітність про кліматичні ризики має бути обов’язковою, водночас влада країн повинна інтегрувати вуглецеву нейтральність як мету в економічну і фіскальну політику, щоб дійсно трансформувати промисловість, сільське господарство, транспорт і енергетичний сектор.

Він також визнав, що перехід до вуглецевої нейтральності буде непростим. І знадобиться підтримка країнам, що розвиваються. А ті країни, що вже працюють над скороченням викидів, повинні враховувати вплив у майбутньому.

Генсекретар ООН процитував нещодавній звіт, за яким лише п’ята частина кліматичного фінансування йде на адаптацію. Крім того, тільки 14% нещодавнього фінансування спрямовано найменш розвиненим країнам світу і тільки 2% – малим острівним державам, що розвиваються.

«Цього не тільки недостатньо, це небезпечно… І зрештою давайте будемо розумними: для цього буде потрібно фінансування, приватне і державне, але це інвестиції в більш безпечне, більш процвітаюче і стале майбутнє», – каже він.

Гутерріш також звернув увагу на те, що пандемія стала для всіх уроком і показала, що «ми можемо мислити масштабно і діяти масштабно перед обличчям надзвичайної ситуації», що «нам належить прийняти важливі рішення в найближчі тижні і місяці».

«Давайте зробимо це правильно», – наголосив він.

Не знаєте, як визначитися з пріоритетними Цілями сталого розвитку, проаналізувати продукти та послуги компанії на відповідність сталим принципам і запровадити їх у діяльність? Запитайте експертів Responsible Future!