флаг США

ООН вітає повернення США до Паризької кліматичної хартії

Новообраний президент США Джо Байден підписав перші 15 указів. Зокрема, він повернув країну до Паризької кліматичної харті, яка вимагає скоротити шкідливі викиди і запобігти стрімкому глобальному потеплінню на планеті. Це рішення Байдена вже привітав Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш.

«Я тепло вітаю кроки президента Байдена, спрямовані на повернення до участі в Паризькій угоді, на приєднання до коаліції держав, міст, штатів, приватних компаній і окремих людей, які здійснюють рішучі заходи щодо протистояння кліматичним кризи», – йдеться в заяві голови ООН.

Паризька хартія про боротьбу зі зміною клімату ухвалена 12 грудня 2015 року і набули чинності в рекордно короткі терміни – менше ніж за рік. У цьому документі держави пообіцяли утримати підвищення глобальної температури в межах 2°C, а за можливості – на рівні 1,5°C у порівнянні з показниками доіндустріальної епохи. Паризька хартія також передбачає надання допомоги бідним країнам в адаптації до кліматичних змін.

США приєдналися до Паризької угоди в 2016 році, але згодом президент країни Дональд Трамп оголосив, що Вашингтон відмовляється від участі в цьому договорі. Новий президент Джо Байден заявив, що це рішення буде переглянуте, і США повернуться до учасників Паризького угоди. На сьогодні її ратифікували 187 країн.

Країни, на які припадає половина всіх шкідливих викидів парникових газів, мають домогтися вуглецевої нейтральності до середини століття. Однак кліматична криза дедалі загострюється. Тож в ООН покладають надію на лідерство Сполучених Штатів у просуванні глобальних зусиль з декарбонізації економіки.