Оксфордский университет

Оксфорд відмовляється від викопного палива

Оксфордський університет відмовляється від викопного палива, щоб скоротити кількість викидів в атмосферу та призупинити зміни клімату. Цей вищий навчальний заклад, який користується репутацією одного з найкращих у світі, запросив у менеджерів своїх фондів надати бізнес-плани з нульовим рівнем викидів вуглецю. Університет зазначив у своїй заяві, що цей крок матиме історичне значення.

Відповідно до заяви, рішення погоджено з усіма стейкхолдераи, тобто зацікавленими сторонами. Серед них – Студентський союз, інші студентські організації, академічні дослідники і менеджмент OUem, який керує інвестиціями університету.

Про наміри припинити інвестувати в найбільш шкідливі для довкілля види палива і відповідні проєкти університет заявив ще 2015 року. Цьому передували чисельні студентські кампанії, які охопили 77 університетів у Великобританії. Ба більше, університети по всьому світу останнім часом відкликають свої інвестиції із видобувної галузі.

Професор Луїза Річардсон, віце-канцлер Оксфордського університету, зауважила, що Оксфорд є світовим піонером в багатьох напрямах екологічних досліджень і науки – від впливу змін клімату на економіки до біорізноманіття. Вони висловила сподівання, що новий підхід зміцнить позиції Оксфорду у площині скорочення викидів вуглецю і боротьбі зі зміною клімату, «поки не стало надто пізно».

Ціль 13. Боротьба з кліматичними змінами та пом’якшення наслідків

фото @sidharthbhatia