Kamianka Music Fest

Обдаровані діти зіграли Чайковського в Кам’янці, де творив композитор

В одному з найвизначніших для української історії та культури міст – Кам’янці, що в Черкаській області, відбувся мистецький дводенний марафон. «Kamianka Music Fest відбувався просто неба, начебто під пильним спостереженням із небесної висоти Петра Чайковського – духовного патрона цієї казково-мальовничої землі», – пише на сторінках видання «День» мистецтвознавець Леся Олійник.

Місцем проведення Kamianka Music Fest було обрано Кам’янський державний історико-культурний заповідник. Відбулося це яскраве музичне дійство вже другий рік поспіль за ініціативи Центру культурних ініціатив «Відповідальне майбутнє» (Responsible Future) та за підтримки Кам’янської міської ради.

Зі сцени просто неба виступили 16 талановитих піаністів і скрипалів з різних міст України – від найменших до досвідчених, цілком сформованих зірок сцени, які в свої 15-17 років вже підкорили не одну сцену в країні та за її межами. Серед таких зірок – Анастасія Притульска зі Звенигородки, Ніка Брагіна з Білої Церкви, Мар’яна Левтерова з Мангуша Донецької області, Аня Небаба з Донецька і Антон Бондаренко із Запоріжжя. Та були серед учасників програми й зовсім юні учні 1-2 класів музичних шкіл, які вже є лауреатами різноманітних конкурсів.

Обдаровані діти мали змогу зіграти на роялі композитора Петра Чайковського. «Серед учасників програми була також група обдарованих дітей із числа переселенців – вони зіграли твори Чайковського, а потім, серед інших, взяли участь у майстер-класі соліста гурту Falk Bonitz Trio Фалька Бонітца, який спеціально прибув до Кам’янки на запрошення організаторів, щоб виступити на фестивалі, а також навчити дітей основах імпровізації й створення музики. Цей майстер-клас відбувався саме в Зеленому будиночку – музеї Пушкіна і Чайковського у Кам’янці, за роялем, на якому грав композитор», – зауважують Українські національні новини, які також приділили увагу вісвітленню події.

Kamianka Music FestKamianka Music FestKamianka Music FestKamianka Music FestKamianka Music FestKamianka Music FestKamianka Music FestKamianka Music FestKamianka Music FestKamianka Music Fest

Одним із меценатів конкурсу та фестивалю й взагалі мистецтва є австрійський підприємець Томас Бруннер, який уже 16 років живе та працює в Кам’янці. Фестиваль є культурологічним і має просвітницьку мету, яка відповідає цілям Глобальної агенди ООН 2030 зі сталого розвитку в частині «Сталі міста та громади» – розвиток культурного простору територіальних громад та забезпечення охорони культурної та природної спадщини України. Окрім просування класичної музики, він сприяє залученню туристів до Кам’янки і сталому розвитку міста.

Ціль 11. Сталий розвиток міст та громад