Сеть магазинов Aldi

Німецькі магазини Aldi братимуть символічний цент за пакет

Німецька мережа магазинів-дискаунтерів Aldi заявила, що розпочне стягувати символічний 1 цент за кожен одноразовий пластиковий пакет для фруктів та овочів. В такий спосіб вона хоче стимулювати своїх клієнтів замислитися і переосмислити звичку використання пакетів.

Поліетиленові пакети зазвичай використовуються тільки раз – щоб принести фрукти і овочі додому з супермаркету, а потім вони потрапляють на смітник. Відтепер запропоновані в магазинах Aldi пакети для продуктів складатимуться з біорозкладного матеріалу, виготовленого з сировини, що залишається від виробництва цукру. Згодом супермаркети Aldi також почнуть пропонувати альтернативу багаторазового використання – сітки для зберігання свіжих фруктів і овочів.

За даними Міністерства охорони навколишнього середовища Німеччини, в 2018 році використано більше 3 млрд тонких пластикових пакетів. Це приблизно 40 на людину щороку. Міністр навколишнього середовища Німеччини Свен Шульце попросив ритейлерів  надати до осені «конкретні ідеї» того, як супермаркети можуть зменшити кількість пластикової упаковки в екологічно розумний спосіб.

За даними DW, три роки тому Aldi, як і багато інших німецьких супермаркетів, вирішила стягувати на касі з клієнтів плату за великі пластикові пакети. Як результат – використання пластикових пакетів у Німеччині знизилося з тих пір на дві третини.

Також відомо, що Aldi у Данії відмовилась від використання пластикових кришок на картонних упаковках молока і вершків власного бренду. Цей крок також є частиною реалізації стратегії з обмеження використання пластику. Він дозволяє щорічно зекономити 25 тонн пластику від потрапляння в навколишнє середовище.

Група ALDI Nord представлена в дев’яти європейських країнах. У цілому в ній працює 60 тис співробітників у Німеччині, Бельгії, Данії, Франції, Люксембурзі, Нідерландах, Польщі, Португалії та Іспанії.

Ваша компанія вже розробила стратегію сталого розвитику і є екологічно відповідальною? Ми допоможемо!

Нагадаємо, що днями Програма розвитку ООН в Україні закликала українців відмовитися хоча б на день від використання поліетиленових пакетів. Таким днем має стати 3 липня – Міжнародний день відмови від поліетиленових пакетів.

«Чи могли б ви відмовитися від використання поліетиленових пакетів на день? Незважаючи на те, що вони є зручним і дешевим способом транспортування товарів, пакети вкрай негативно впливають на навколишнє середовище та здоров’я людей… Пластикові пакети розкладаються близько 1000 років, тоді як використовуються в середньому 12 хвилин», – пише ПРООН на своїй сторінці у Facebook.