Мебель в Салониках из переработанного пластика

Надрукуй своє місто. У Салоніках створюють вуличні меблі з переробленого пластику

Мешканці грецького міста Салонікі відтепер можуть віддавати пластик на переробку і подальше виробництво вуличних меблів за допомогою 3D-друку. На цьому спецілізується нова лабораторія Zero Waste Lab, створена Роттердамською студією The New Raw.

Вдання Dezeen пише, що ініціатива має назву Print Your City (Надрукуй своє місто). Її реалізовано у співпраці з торговельною маркою Coca Cola.

Отже, кожен містянин може долучитися до створення міського об’єкту з переробленого пластику. Ба більше, кожен може вирішити – на який саме об’єкт спрямувати свої пластикові відходи, «замовити» на спеціально створеному веб-сайті кольори або функціонал, а також обрати громадське місце, де його встановити. А потім вже роботизований 3D-принтер допоможе перетворити відсортовану пластмасу на вуличну меблі.

Нині передбачено такі варіанти об’єктів: лавка, сіялка, опора для велосипеда, годівниця для собак, книжкова шафа тощо. Після вибору дизайну, сайт повідомить, скільки пластику потребує виготовлення. Наприклад, щоб побудувати велику трикутну лавку, знадобиться 90 кілограмів переробленого пластику.

PD печать мебели из переработанного пластика

Меблі виготовляються в основному з поліпропіленових та поліетиленових пластмас, які зазвичай використовуються у виробництві упаковки для харчових продуктів. Відходи сортують, промивають, подрібнюють перед розплавленням і комбінують із пігментами, створюючи матеріал для друку. Меблі також можуть бути виготовлені з ПЕТ і пластмаси типу PS. У такий спосіб автори ініціативи намагаються показати кращий спосіб використання пластику одноразового використання в довгострокових цілях.

Вже понад 2900 мешканців Салоніків проголосували за розташування таких меблів на вулицях міста. І вже перероблено близько 800 кілограмів пластику.

Print Your City має на меті залучити мешканців й інших міст світу до процесу переробки пластику, перетворюючи відходи на об’єкти для громадскості.