На станції «Академік Вернадський» встановлено обладнання, що перероблятиме пластикові відходи на сувеніри для туристів

На українській антарктичній станції «Академік Вернадський» за підтримки компанії Coca-Cola встановлено обладнання для переробки пластику. Відсортований пластик отримуватиме друге життя та перетворюватимется на сувеніри для туристів.

Компанія зауважує, що в Антарктиді діють суворі правила поводження з відходами – людина не має залишати після себе жодного сміття. На «Вернадському» побутові відходи збираються роздільно за кількома фракціями: метал, ПЕТ пластик, HDPE пластик, скло, органіка, інше.

Такі відходи, як картон, поліетилен, пакування, ущільнюються за допомогою пресу, що дозволяє зменшити їхній обсяг. Ущільнені відходи транспортуються на кораблі до Чилі, де утилізуються за чималі гроші. Протягом року на станції утворюється близько 50 таких великих мішків «іншого сміття», кожен з яких важить від 20 до 50 кг.

З цього року окремо спресовуються пластикові пляшки. Окремо в бочках вивозиться метал та скло.

«На «Вернадському» було створено цілий закритий цикл переробки пластику, маркованого 02 чи HDPE: це переважно кришечки від пляшок та флакони від побутової хімії. Система включає подрібнювач пластику, екструдер (там, де плавиться пластик) та низка форм для виготовлення сувенірів», – повідомляється на сайті Coca-Cola Україна.

ua.coca-colahellenic.com

Українська станція – одне з найвідвідуваніших туристами місць в Антарктиді. Вона розташована на острові Галіндез, де можна  спостерігати за китами, тюленями, тисячами пінгвінів.  До пандемії COVID-19 за коротке антарктичне літо станцію відвідувало близько 4000 туристів.

У цілому проєкт з удосконалення роздільного збирання та переробки частини відсортованого пластику безпосередньо на станції має сприяти зменшенню людського сліду в крихкій антарктичній екосистемі.

Читати також: Бренди переробляють океанський пластик на унікальну продукцію