Свалка мусора из машин и металла

На Філіппінах очищують стічні води і нейтралізують запахи за допомогою мінералів

На Філіппінах розробили нетоксичний спосіб нейтралізації запахів, що виникають у процесі видалення стічних вод і твердих відходів на звалищах, у риболовецьких портах і пунктах утилізації відходів. Роблять це за допомогою порошкоподібного препарату білого кольору, до складу якого входять органо-мінеральні речовини. Він має назву «вігормін».

За даними World Intellectual Property Organization, препарат не має запаху і частково розчиняється у воді. У сухому вигляді може зберігатися при температурі від 15 до 50 °C протягом 18 місяців. Порошок не містить мікроорганізмів і ферментів.

«Вігормін» являє собою суміш природних речовин, які є потужним стимулятором росту присутніх у стічних водах аеробних мікроорганізмів, а також сприяє прискореному видаленню з них органічних забруднювачів.

Він також здатний вбирати важкі метали, в тому числі – ртуть (Hg), свинцю (Pb), цинку (Zn) і міді (Cu) та інших елементів. Його застосування методом сухої діспергізаціі дозволяє значно поліпшити якісні характеристики стічних вод.

Його також застосовують для нейтралізації неприємних і гнильних запахів на сміттєзвалищах, у смітниках, у місцях утилізації відходів, а також на с/х фермах і в риболовецьких портах.

Компанія-виробник Vigormin розпочала свою комерційну діяльність у березні 2020 року. Нині на підприємстві працює сім чоловік, а щоденний обсяг продукції, виробленої на напівавтоматичному обладнанні, становить приблизно 1500 кг.