мобильный телефон

Мобільні оператори розробляють план скорочення викидів

Оператори мобільного зв’язку мають намір розробити до 2020 року план скорочення викидів відповідно до Паризької угоди. Зокрема, понад 50 найбільших операторів мобільного зв’язку у світі погодилися розкрити інформацію для інвесторів про кліматичні наслідки своєї діяльності. І це – перший етап загальногалузевої кампанії зі скорочення викидів парникових газів.

За даними BusinessGreen, оператори  AT&T, Bharti Airtel, BT Group, China Mobile, Deutsche Telekom, Magyar Telekom, Orange, Spark New Zealand, Taiwan Mobile, Telstra і Vodafone разом забезпечують понад дві третини мобільних підключень по всьому світу.

Нова ініціатива, яку запропонував галузевий орган GSMA і яку підтримали оператори, зобов’язує компанії розкривати через глобальну систему розкриття інформації CDP дані про свій кліматичний вплив, витрати енергії і викиди парникових газів. Наступний крок – більш широкий план GSMA з розробки дорожньої карти скорочення викидів для сектора. Станеться це до лютого 2020 року.

Очікується, що нова стратегія включатиме загальногалузевий план досягнення чистих нульових викидів парникових газів до 2050 року відповідно до Паризької угоди.

Замовити корпоративний семінар і запровадити принципи сталого розвитку в компанії, звітність за міжнародними стандартами >>>

Генеральний директор GSMA Матс Гранрід сказав: «Мобільна індустрія стане основою майбутньої економіки, отже має унікальну можливість стимулювати зміни в багатьох секторах у співпраці з нашими постачальниками, інвесторами і клієнтами».

Пол Сімпсон, виконавчий директор CDP, також схвалює рішення представників мобільного сектору щодо розкриття впливу на клімат і назває його «чітким кроком вперед у забезпеченні прозорості для своїх інвесторів і клієнтів».

Під час розробки плану дій враховуватиметься низка факторів, у тому числі – географічне розташування, можливість отримувати доступ до поновлюваних джерел енергії тощо. Тим не менш, в GSMA розраховують, що деякі компанії досягнуть цільового показника значно раніше терміну 2050 року.

Ціль 13. Боротьба з кліматичними змінами і наслідками 

фото: unsplash