Природа

Лід навколо Аляски повністю розтанув

Морський лід біля узбережжя Аляски повністю розтанув. До його зникнення призвели рекордно високі температури цього літа. Втім, як повідомляє The Independent, є надія, що він повернеться восени, коли температура знову розпочне падіння.

Аляска вже бачила повне танення льоду – всього два роки тому, проте ніколи він не зникав так рано. Окрім того, арктичний лід навколо Гренландії і Сибіру також тане надшвидкими темпами через різноманітні теплові хвилі, рекордні температури в період із травня по липень і низку пожеж, палаючих поблизу Арктики. Усе це прискорює глобальну кліматичну кризу.

Липень був найтеплішим місяцем в Уткіагвіку (англ. Utqiaġvik), найпівнічнішому місті Аляски. До того ж, Берингове море встановило рекордні теплі температури, що є частиною тривожної картини потепління морів.

Читайте також: Липень став найгарячішим місяцем в історії спостережень

Водночас EcoWatch зауважує, що потепління морів викликало рекордно раннє танення і чинить руйнівну дію на місцеву економіку і жителів, які залежать від морського льоду для полювання і рибальства.

Вересневий морський лід зменшувався в середньому на 13% кожного десятиліття протягом останніх 40 років, тобто з початку супутникових записів. Але швидкі й серйозні зміни навколо Аляски і Арктики за останнє десятиліття стривожили вчених. Адже йдеться про скорочення приблизно на 85 000 квадратних кілометрів на рік, що еквівалентно втраті площі морського льоду щороку більше, ніж розмір Шотландії.

Ціль 13. Боротьба зі зміною клімату та її наслідками

фото: Unsplash