Электронные отходы

Бірмінгемський університет виділив €4,7 млн ​​на переробку рідкісноземельних металів

Бірмінгемський університет виділив майже 4,7 млн ​​євро на розробку експериментального устаткування, за допомогою якого можна отримувати рідкісноземельні метали з електронних відходів і розвивати ланцюг постачань перероблених магнітів. Зокрема, воно призначено для переробки магнітів з металів, що містяться у жорстких дисках, компонентах побутових приладів, електромобілів і вітряних турбінах.

За інформацією BusinessGreen, підприємство розташовано в енергетичному парку Tyseley. Саме тут хочуть побудувати масштабну пілотну систему для водневої переробки магнітного брухту з цілої низки джерел – від невеликих побутових приладів до великих промислових машин.

Неодим, бор і залізо – за останні 30 років використання цих рідкісноземельних металів збільшилося в геометричній прогресії, і очікується, що до 2030 року попит на них зросте до десятків тисяч тонн.

За даними університету, в Китаї виробляється близько 80% усіх рідкоземельних металів у світі, проте нині рециркулюють менше 1%. Водночас спостерігається значна волатильність цін на ці метали, що створює фінансові та операційні ризики для деяких найбільших світових технологічних брендів.

Отже передбачається, що утилізація магнітів може допомогти захистити ланцюжок поставок для виробничої бази в Європі і що новий процес переробки, розроблений Бірмінгемським університетом, може забезпечити основу для цього.

Пілотне устаткування Tyseley використовуватиме роботизовану лінію сортування, щоб визначати місцезнаходження і концентрувати рідкісні магніти з металобрухту, перш ніж використовувати водень для перетворення магнітних металевих сплавів на порошок.

Вторинна переробка магніту потенційно може наслідувати ринок нержавіючої сталі, де чверть попиту тепер задовольняється за рахунок вторинних матеріалів.

Цей пілотний проект є частиною більш широкого проекту Horizon 2020 року вартістю 14 млн євро, що фінансується ЄС. Його реалізовує консорціум із 19 партнерів із усієї Європи, які працюють під абревіатурою SUSMAGPRO, що означає стале відновлення, переробку і повторне використання рідкісноземельних магнітів у круговій економіці.

Грант спрямовано на фінансування розвитку всього європейської ланцюжка поставок, включаючи роботизовану лінію сортування в Швеції і виробничі потужності в Великобританії, Німеччині і Швеції. Повний ланцюг має бути здатний виробляти 20 тонн перероблених магнітів на рік – тих, що в іншому випадку опинилися на звалищах.

Ціль 12. Відповідальне споживання і виробництво