Пластиковая бутылка на берегу

Кількість патентів на боротьбу із пластиковими відходами збільшується

Внаслідок збільшення використання пластику, вчені та винахідникb шукають способи вирішити проблему пластикових відходів.

Європейське патентне відомство оприлюднило результати дослідження Patents for tomorrow’s plastics Global innovation trends in recycling, circular design and alternative sources, за якими Європа і США – лідери інновацій у сфері переробки пластику та альтернативних технологій. На кожного припадає 30% патентної активності, сукупно – 60%.

Німеччина за останні 10 років показала найбільш високий рівень патентної активності в Європі. І щодо технологій вторинної переробки пластику, і щодо технологій біопластику – 8% світового обсягу. За нею крокують Велика Британія, Нідерланди та Італія.

Драйверами біопластика є сфера охорони здоров’я, а також сегмент косметичних і мийних  засобів, де патентна активність продиктована такими великими гравцями, як Unilever, Procter & Gamble, L’Oreal, Henkel та інші.

Цікаво, що майже 20% винаходів належать університетам і державним дослідницьким організаціям, здебільшого вони розташовані також у Європі та США.

За даними Програми ООН з довкілля (ЮНЕП), сьогодні на пластик припадає 85% морського сміття. Експерти попереджають, що до 2040 року його обсяги збільшаться майже втричі: щороку вони збільшуватимуться на 23–37 млн метричних тонн. Це приблизно 50 кг пластику на метр берегової лінії по всьому світу.

Усе це обертається важкими наслідками для здоров’я людини, світової економіки, біорізноманіття та клімату. У цій ситуації необхідно терміново скорочувати використання пластмаси та змінювати цикл її виробництва та збуту.