Каліфорнійки займають місце в управлінні корпораціями

Компанії зі штаб-квартирою в американському штаті Каліфорнія відтепер не можуть бути очолювані суто чоловіками. Новий закон підписав губернатор Джеррі Браун «на захист та підтримку жінок, дітей та працюючих родин».

Як повідомляє CNN, попри поширення даної практики в Європі (наприклад, в Норвегії встановлено найбільші квоти – в радах директорів великих компаній має бути 40% жінок), в історії США такий закон ухвалено вперше.

Новий закон вимагає, що до складу ради директорів кожної публічної компанії має входити, як мінімум, одна жінка. У разі її непризначення до 2019 року на компанію накладатиметься штраф. Також передбачено збільшення до кінця 2021 року кількості жінок у керівництві: дві жінки на п’ять директорів, три – від шести і більше.

Нині більшість компаній, що входять до списку S&P 500, нараховують, щонайменше, одну жінку в своєму правлінні. Але, за даними PwC, лише близько чверті – більше двох.

Сенатор штату Каліфорнія Ханна-Бет Джексон заявила The Wall Street Journal минулого місяця, що «чверть публічних компаній в Каліфорнії досі не мають жодної жінки-керівника, попри численні незалежні дослідження про продуктивнішу роботу тих рад директорів, у складі яких працюють жінки».

«Якщо жінки складають понад половину населення і приймають більше 70% рішень щодо покупок, їх розуміння має вирішальне значення при обговоренні та прийнятті рішень, що впливають на корпоративну культуру, діяльність та прибутковість», – сказала вона.

Ціль 5. Гендерна рівність 

Photo by rawpixel on Unsplash