Іспанія запровадить новий податок на пластикові відходи

Уряд Іспанії схвалив проект закону, який запроваджує новий податок на пластикові відходи. Податок стосуватиметься виробництва, імпорту або придбання пластикової упаковки, яка не використовується повторно (одноразової), з інших країн Євросоюзу для використання на іспанському ринку. Про це повідомляє Mind.ua із посиланням на El Pais.

Розмір податку становитиме 0,45 євро на кілограм упаковки. За розрахунками уряду, це дозволить збирати щороку в бюджет близько 724 млн євро.

Проект є частиною заходів, ініційованих Єврокомісією для скорочення кількості сміття, і може набрати чинності орієнтовно у першій половині 2021 року. Аналогічний податок планують запровадити Італія та Великобританія.

Читайте також: ЄС планує запровадити «пластиковий податок»

Нагадаємо, у березні 2019 року Європарламент схвалив закон, який передбачає поступову заборону в Євросоюзі одноразових пластикових виробів.

З 2021 року мають заборонити пластикові столові прилади одноразового використання (виделки, ножі, ложки та палички для їжі), одноразові пластикові тарілки, пластикові соломинки для напоїв, ватні палички, харчові контейнери і чашки з пінополістиролу.

фото @seefromthesky