газета Бизнес

Інвестори дедалі частіше беруть до уваги екологічний і соціальний вплив компаній

Більшість власників активів у всьому світі активно інтегрують ESG-чинники (environmental, social and corporate governance – ESG) у свій інвестиційний процес. Про це повідомляє Environmental Leader із посиланням на дані нового опитування, які опублікували Інститут сталого інвестування Morgan Stanley і Morgan Stanley Investment Management.

В опитуванні взяли участь 110 державних і корпоративних пенсійних фондів, благодійних фондів, суверенних інвестиційних фондів, страхових компаній та інших великих власників активів по всьому світу, з яких 92% мають загальні активи на суму понад $1 млрд.

Відповідно до звіту, майже 8 із 10 (78%) опитаних інвесторів згодні з тим, що стале інвестування є стратегією зниження ризиків. Окрім того, власники активів, які вже практикують стале інвестування, відмічають явні переваги для репутації та взаємодії із зацікавленими сторонами.

За останні роки стале інвестування набуло динаміки і стало панівною тенденцію. Наприклад, рік тому рейтингове агентство S&P Global запровадило оцінювання S&P Global ESG Scores, що охоплює понад 7300 компаній, а це – 95% капіталізації світового ринку. Зокрема, оцінює екологічні та соціальні ризиків, досліджує управлінські ризики і враховує їх у кредитних рейтингах.

Також T. Rowe Price нещодавно повідомив, що розкриття інформації про ESG стало темою номер один в його відносинах із керівництвом компаній по всьому світу в 2019 році. Компанія заявила, що зростаючі ризики, пов’язані зі зміною клімату, впливатимуть практично на всю сукупність портфельних інвестицій тією чи іншою мірою. Через це аналітики, які оцінюють компаніх, дедалі більше враховують зміну клімату поряд із іншими чинниками ESG.

Результати опитування виявили кілька тенденцій, які відображають зростання сталого інвестування в цілому. Зокрема, власники активів дедалі частіше вдаються до сталих інвестицій (збільшення з 70% у 2017 році до 80% в 2019 році). Іще 15% респондентів активно розглядають можливість таких інвестицій.

Власники активів шукають кращі інструменти і дані для вимірювання сталості. Інвестори
прагнуть виміряти і відобразити вплив портфеля, але майже третина (31%) не мають адекватних інструментів для оцінювання інвестицій відповідно до їхніх цілей ESG. 86% вважають, що інвестиційні менеджери можуть відігравати ключову роль у звітності та освіті ESG.

Замовити корпоративний практикум і обрати вектори сталого розвитку свого бізнесу >>>

Також серед результатів опитування – 88% прагнуть вирішувати екологічні питання. Зміна клімату, водні ресурси, пластикові відходи і кругова економіка – головні екологічні проблеми, які вони воліють розв’язати.

Щодо соціальних питань, гендерна різноманітність і освіта є головними пріоритетами.