Інноватори з України вийшли у фінал Biomimicry Global Design Challenge

Команда зі Львова, яка запропонувала ідею використання личинок молі-вогнівки для вирішення проблеми переробки пластику, потрапила у фінал конкурсу Інституту біомімікрії (США).

Команда MOL, яка розробляє інновації у сфері біомімікрії і брала участь у національному відборі України, стала однією з 12 команд, які пройшли у фінал Міжнародного конкурсу з пошуку інноваційних рішень за логікою біомімікрії (англ. – Biomimicry Global Design Challenge). Загалом у конкурсі взяли участь 92 команди з усього світу.

Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні у співпраці з Інститутом біомімікрії другий рік поспіль організовує в Україні національний конкурс з пошуку рішень за логікою біомімікрії з метою сприяння розробці рішень, які спираються на логіку біомімікрії – дисципліни, яка вивчає природні моделі, імітуючи їх або використовуючи їх як джерело ідей для створення продуктів і процесів, що допомагають людству вирішити його проблеми.

Ідея команди MOL базується на факті, що гусениці молі-вогнівки можуть їсти пластик і це створює цікаві можливості забезпечення стійкого розвитку. Команда MOL пропонує розводити гусениць воскової молі шляхом селективного відбору задля підвищення їхньої здатності розкладати пластик.

Окрім того, команда науковців вивчає ензими, які дозволяють личинкам розкладати пластик для того, щоб штучно синтезувати речовину і використовувати її у хімічній переробці цього матеріалу. Робота і вивчення гусениць воскової молі дозволили команді MOL винайти потенційне рішення кризи, спричиненої великими обсягами відходів пластику.

Манал Фоуані, заступниця Постійної представниці ПРООН в Україні, зазначила, що в основі конкурсу лежить біомімікрія – тобто рішення, натхнені природою. «Зрештою, природа не має відходів… Давайте вчитися у природи, щоб продовжувати жити на кращій планеті», – наголосила вона.

Розвиток інновацій за логікою біомімікрії може пришвидшити створення нової зеленої і справедливої економіки в Україні і за її межами. Цього року в рамках проєкту з біомімікрії, до якого входив онлайн-курс, а також конкурс і розробка ініціатив, було відібрано три команди, які мали взяти участь у фіналі Міжнародного конкурсу з пошуку інноваційних рішень за логікою біомімікрії.

 

Національний конкурс з пошуку інноваційних рішень за логікою біомімікрії було організовано Лабораторією інноваційного розвитку ПРООН в Україні і Інститутом біомімікрії (США) у партнерстві з державними і науковими установами, громадськими організаціями, бізнес-спільнотою, органами місцевого самоврядування і університетами. У тому числі – за менторської та інформаційної підтримки Responsible Future і засновниці агенства Клавдії Шевелюк.

За результатами конкурсу комісія експертів відібрала трьох фіналістів, які мали представляти Україну на Міжнародному конкурс з пошуку інноваційних рішень за логікою біомімікрії у 2021 році.

Міжнародний конкурс з пошуку інноваційних рішень за логікою біомімікрії надає можливість студентам університетів та молодим спеціалістам отримати власний досвід у сфері біомімікрії – розробити рішення, а не просто вивчати його. За допомогою безкоштовних ресурсів, таких як Biomimicry Toolbox, вебінарів, методики розробки рішень і наставництва команди вивчають і практикують основні положення біомімікрії, а також розроблюють натхненні природою рішення, які узгоджуються з самою природою і Цілями сталого розвитку, розробленими ООН.

фото: unsplash.com