google

Google інвестує $2 млрд в енергію сонця і вітру

Технологічний гігант здійснить найбільшу інвестицією у своїй  історії, вклавши $2 млрд у вітряні і сонячні електростанції. А це – мільйони сонячних панелей і сотні вітряних турбін на трьох континентах. Компанія укладає 18 угод, які збільшать її участь у розбудові інфраструктури і виробництві чистої енергії на 40% до 5500 МВт.

Нові угоди дозволять Google додатково виробляти 1600 МВт електроенергії. Угоди охоплюють весь світ і об’єкти, розташовані на території США, Чилі і Європи. Близько половини нових інвестицій скеровано на Європу, зокрема на проекти в Фінляндії, Швеції, Бельгії та Данії.

Генеральний директор компанії Сундар Пічаі написав у своєму блозі, що це «найбільша корпоративна закупівля відновлюваної енергії в історії». «Разом ці угоди збільшать наш портфель у галузі вітроенергетики і сонячної енергії більш ніж на 40% до 5500 МВт, що еквівалентно потужності мільйона сонячних дахів», – написав він.

За його словами, щойно всі ці проекти буде втілено, безвуглецевий енергетичний портфель Google збільшиться і компанія вироблятиме більші обсяги електроенергії, ніж щорічно їх використовують такі місця, як Вашингтон, або навіть цілі країни, такі як Литва чи Уругвай.

Пічаі також акцентував, що Google не просто купує електроенергію в існуючих вітряних і сонячних ферм, а бере на себе довгострокові зобов’язання щодо закупівель, які призводять до розробки нових проектів.