планета Земля

Година Землі. По всьому світу сьогодні символічно вимикають світло

Година Землі – це найбільша світова ініціатива на підтримку збереження планети та сталого використання її ресурсів. Щорічно в березні (в 2020 році – 28 березня) відбувається символічне відключення світла на одну годину – з 20.30 до 21.30. На цей час гасне світло в домівках, офісах та біля визначних місць і споруд світу. Згасають Лондонське око, театр Сіднею, єгипетські піраміди, міст Ґолден Ґейт у Сан-Франциско, Колізей у Римі на знак дбайливого й дружнього ставленнія світу до природи.

«У Годину Землі – з 20:30 до 21:30 – ми, за традицією, символічно вимкнемо зайве освітлення та електроприлади. Однак ключовим для цієї години є те, що це час для усвідомлення подій навколо нас – без зайвих подразників та метушні. Це час згадати, що всі ми – діти цієї неймовірної планети. Це імпульс для розвитку, освіти та осмислення звичок – власних, родини, компанії та цілої країни – заради життя в гармонії з природою», – зауважує WWF-Україна, а також закликає всіх: «І будьте вдома!».

В Україні ця акція об’єднала понад 80 міст, сотні організацій, бізнесів та навчальних закладів. Зовнішнє освітлення вже згасало на Хрещатику, біля Софійського та Михайлівського соборів, Театру опери та балету в Одесі, Свято-Успенського собору в Полтаві, Тернопільського та Луцького замків. Минулоріч свічки запалали в тисячах домівок та ресторанах, відбулись акустичні концерти, вогняні шоу, перегляди фільмів на екологічну тематику, еко-ярмарки та велопробіги.

Цьогоріч у відповідь на COVID-19 події WWF проведе прямий ефір у соцмережах #EarthHourLive. Отже взяти участь в одному з найбільших і тривалих масових екологічних рухів у світі можна за допомогою цифровий каналів.