Гендерна нерівність може проіснувати ще 100 років

Людство зможе подолати гендерний розрив у політиці, економіці, охороні здоров’я тільки через 99,5 років, якщо поточна тенденція подолання цієї нерівності збережеться. Відповідний прогноз міститься в доповіді Всесвітнього економічного форуму (WEF), опублікованій за результатами дослідження.

Минулого року експерти зазначали, що для подолання диспропорції знадобиться 108 років. Отже вперше за три роки прогнозований термін скоротився. Це сталося в основному завдяки збільшенню жінок у політиці. Вони займають 25,2% місць у парламентах і 21,2% міністерських посад (у порівнянні з минулим роком – 24,1% і 19% відповідно).

Глобальна доповідь про гендерний розрив -2020 оцінює 153 країни за їхнім прогресом у досягненні гендерного паритету. Зокрема, за чотирма вимірами: економічна участь і можливості, світній рівень, здоров’я і розширення політичних прав. Окрім того, цьогоріч у доповіді розглядаються перспективи гендерного розриву в професіях майбутнього.

З одного боку, нині прагнення до гендерного паритету помітно поліпшено й цьому сприяло більш широке політичне представництво жінок. Утім у цілому політична арена залишається найбільш результативним аспектом. Наприклад, в економіці розрив між умовами зайнятості чоловіків і жінок збільшився – з 202 до 257 років.

До того ж, за прогнозами, буде потрібно всього 12 років, щоб досягти гендерного паритету в освіті. І фактично в цілому гендерний паритет повністю досягнуто в 40 із 153 країн. Лідерами у світі залишаються Ісландія, Норвегія, Фінляндія, Швеція і Нікарагуа.

Україна посідає в рейтингу 59 місце.

Ціль 5. Гендерна рівність