F1

«Формула-1» переходить на біопаливо й обіцяє вуглецеву нейтральність до 2030 року

Перші ємності зі 100% екологічно чистим паливом, виробленим із біовідходів і розробленим відповідно до специфікацій «Формули 1», вже доставлено цього тижня виробникам енергоблоків. Про це повідомила Міжнародна автомобільна федерація (FIA), яка схвалила перехід чемпіонату з автоперегонів на екологічно чисте біопаливо. Ним планують замінити нафтопродукти повністю і досягти вуглецевої нейтральності до 2030 року.

«FIA бере на себе відповідальність за просування автоспорту і мобільності до низьковуглецевого майбутнього, щоб зменшити вплив нашої діяльності на навколишнє середовище і зробити свій вклад у більш зелену планету», – прокоментував президент FIA Жан Тодт.

Федерація працюватиме зі своїми клубами-членами (243 клуби в 146 країнах) і спонукатиме їх до значного скорочення викидів вуглецю. Екологічними стануть і 303 чемпіонати FIA. Так, вже з 2021 року чемпіонат Європи з перегонів на вантажівках зможе використовувати екологічно чисте паливо.

Мета полягає в тому, щоб продемонструвати технологічні роботи і спонукати постачальників F1 до розробки власних видів палива з обов’язковою вимогою 100% екологічно безпечних видів палива.

фото: facebook.com/fia