автобус FlixBus

FlixBus тестуватиме водневий автобус

Найбільший автобусний перевізник Європи – FlixBus – інвестує в технології альтернативного палива та тестуватиме перші міжміські автобуси з паливними елементами.

За даними Центру транспортних стратегій, проект здійснюватиметься у співпраці з німецькою компанією Freudenberg Sealing Technologies.

Водночас FlixMobility – материнська компанія бренду FlixBus – заявила, що хоче досягти 100% нейтральності впливу свого транспорту на довкілля до 2030 року, та розробила план дій.

Особливості експлуатації автобусів на паливних елементах, такі як потужність і прискорення, повинні відповідати сучасним стандартам автобусів на далекі відстані. На першому етапі проекту новою технологією буде оснащена тільки частина автопарку FlixBus.

CEO Freudenberg Sealing Technologies Клаус Мьоленкамп заявив, що транспорт, який працює на виключно електричних двигунах, все ще не може долати великі відстані. Водночас гібридна система, яка поєднує електричний акумулятор і паливні елементи, стане особливо практичною.

Транспорт на паливних елементах зможе проїхати не менше 500 кілометрів на одній заправці, а дозаправка триватиме до 20 хвилин, адже замість дизеля – водень. FlixBus уже проводить попередні перемовини з виробниками щодо розробки автобусів для цього проекту.

Автобуси FlixBus стануть повністю безпечними для довкілля до 2030 року. FlixMobility оголосила, що не пізніше 2030 року всі поїздки на автобусах і поїздах компанії, а також бізнес-процеси всередині компанії не шкодитимуть навколишньому середовищу.

Минулого року FlixBus вже почав тестувати міжміські автобуси, які повністю працюють на електроенергії. Зараз електроавтобуси FlixBus їздять по Франції і Німеччині.

Загалом FlixBus обслуговує понад 350 000 щоденно маршрутів у понад 2000 міст і 28 країнах Європи. Нагадаємо, що в червні європейський перевізник оголосив про свій вихід в Україну, звідки здійснюватиме рейси до Польщі, Німеччини, Чехії, Австрії та Угорщини. Починатимуться маршрути з Києва, Харкова, Дніпра, Одеси та Львова.

 

фото: flixbus.com.ua