Філіппінський студент винайшов сонячні вікна з гнилих овочів

Карві Мейга з Університету Мапуа (Філіппіни) номіновано на премію Джеймса Дайсона – 2020 за систему AuREUS – матеріал, який перетворює гнилі фрукти та овочі на чисту відновлювальну електроенергію. Його винахід – серед 1800 робіт молодих винахідників та інженерів-конструкторів з 27 країн світу.

За даними EsquireMag.ph, система AuREUS використовує рослинні відходи для поглинання УФ-випромінювання від Сонця і перетворення їх на електрику. Інженер створив матеріал із гнилих фруктів і овочів, який поглинає розсіяне ультрафіолетове світло від Сонця і перетворює його на енергію.

Система використовується для вікон і стін будівель. Зокрема, використовується технологія, що за своєю дією схожа на явища, які створюють Північне сяйво. Частки високої енергії поглинаються люмінесцентними частками, які повторно випромінюють їх як видиме світло.

Подібні типи часток, які отримані з фруктів і овочів, суспендовано в смоляному субстраті. Під впливом сонячного світла вони поглинають і випромінюють видиме світло по краях. Коли цей світ вловлюється, він може бути перетворений на електричну енергію.

фото: unsplash.com