Инклюзивная сцена для людей с нарушениями слуха

Фестиваль Atlas Weekend стає інклюзивним для людей із порушеннями слуху

На час музичного фестивалю Atlas Weekend, який відбудеться 9-14 липня на території ВДНГ у Києві, працюватиме спеціальний майданчик #MastercardVibes і відбудеться ціла низка заходів, які допоможуть людям із порушенням слуху відчути музику.

«За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, кожна десята людина у світі втрачає слух. Тобто значна кількість людей потенційно більше ніколи не почують музику або взагалі раніше її не чули. Інклюзивна доступність музичних фестивалів дозволить набагато якісніше соціалізувати людей із вадами слуху в Україні і надати максимально рівні можливості. Світ звуків чарівний і повинен бути доступним для всіх», – коментує партнер проекту, голова громадської організації «Відчуй» Людмила Пишна, яку цитує MMR.

Проект #MastercardVibes буде реалізовано вперше саме на українському Atlas Weekend за підтримки міжнародної платіжної системи Mastercard. У спеціальній лаунж-зоні будуть розташовані дві сфери. Перша передаватиме музику з головної сцени за допомогою вібрацій – її можна навіть торкатися. Ба більше, можна надіти спеціальні SubPac жилети, які за допомогою пульсації дозволять відчути глибокий бас усім тілом. Другу сферу буде синхронізовано з вібраційної і в режимі реального часу вона відображатиме музику за допомогою візуального аудіо-еквалайзеру.

Окрім того, вперше протягом усього фестивалю біля головної сцени буде розташований великий екран, на якому перекладачі жестової мови перекладатимуть виступи хедлайнерів. У світовій практиці перекладачі на музичних концертах не просто показують тексти пісень жестовою мовою, а й передають ритміку, рухи і пози виконавців, щоб усі слухачі могли якнайкраще зрозуміти і відчути емоції артистів. Серед перекладачів на Atlas Weekend – Амбер Галловей Галлея, відома в США автор унікального стилю перекладу музики жестовою мовою. Перед виступом на фестивалі вона проведе для українських перекладачів тижневий майстер-клас.

Участь у фестивалі Atlas Weekend для людей із інвалідністю I і II групи є безкоштовною.

Ціль 10. Скорочення нерівності