Рабочий процесс

DW з’ясувала, у чому працівники з аутизмом кращі за інших

Багато працедавців починають усвідомлювати, що працівники з аутизмом багато в чому не гірші, а навіть кращі за колег, у яких аутизму немає. Deutsche Welle з’ясувала, у чому саме полягають їхні плюси.

Компанія SAP, один з найбільших у світі розробників програмного забезпечення, протягом останніх шести років має програму «Аутизм на роботі». Компанія вже прийняла на роботу 150 працівників з аутизмом у 12 країнах. Це спонукало й інші великі компанії, такі як Microsoft та Hewlett Packard Enterprise, запустити програми залучення працівників з аутизмом.

Рекрутингова компанія ERE, яка співпрацює з SAP для втілення в життя програми, повідомляє, що ці нові працівники SAP демонструють гнучкість, лояльність, відданість і палке бажання працювати та робити свій внесок у компанію.

Представники ERE зазначають, що їм вдалося визначити ті характерні здібності, які аутисти мають найчастіше. Серед них – візуальні навички, насамперед здібність розпізнавати повторювані шаблони, та увага до деталей – вміння помічати відхилення в даних та системах.

«Ці працівники часто є дуже старанними та мають низьку терпимість до помилок. Вони почуваються найкраще у передбачуваних, структурованих та орієнтованих на процес середовищах, що поліпшує можливості оптимізації робочого процесу», – зазначають рекрутери.

Окрім того, працівники з аутизмом нерідко мають видатні аналітичні здібності або вміють дуже чітко фокусуватися на темі. Приклад – компанія Auticon, яка була створена в Німеччині Дірком Мюллер-Ремусом (Dirk Müller-Remus) після того, як його сину був  поставлений діагноз синдром Аспергера. Компанія на даний момент має офіси в п’яти містах Німеччини, додаткові офіси у Лондоні і Парижі та є працедавцем для більше 200 людей з аутизмом, які працюють у сферах, пов’язаних із природничими та математичними науками.

Ціль 10. Скорочення нерівності

Фото: Unsplash