Дрогобич

Дрогобич і Покров очолили Рейтинг прозорості міст – 2019

Рейтинг прозорості міст вперше очолили аж два міста – Дрогобич та Покров, які набрали 79,1 бали зі 100 і посунули конкурентів – Маріуполь, Тернопіль та Вінницю. Відповідні результати оголошені на презентації Рейтингу прозорості міст – 2019. Міста змінюються, яке проводилося Transparency International Ukraine за підтримки ПРООН в Україні та Embassy of Denmark in Ukraine. Метою програми є подолання корупції на місцевому рівні та запровадження найкращих практик прозорості та підзвітності.

Найбільш прозорими сферами виявилися кадрові питання, доступ та участь у прийнятті рішень – із показником 66 %, а найменш прозорими залишилися житлова політика і соціальні послуги – 26 % і 25 % відповідно.

“Значна частина показників рейтингу прозорості міст, зокрема, скорочення масштабів корупції, запровадження практик відкритості, підзвітності та прозорості, покращення доступу до публічної інформації співвідносяться із Ціллю сталого розвитку 16 – Мир, справедливість та сильні інститути. Хоча моніторинг прогресу щодо сталого розвитку є національною ініціативою, її успіх залежить від реальних дій на місцевому рівні. Тому нам у ПРООН хотілося б, щоб рейтинг дедалі більше ставав адвокаційним інструментом для громадянського суспільства”, – зазначила Олена Урсу, керівниця групи проєктів із демократичного врядування ПРООН в Україні.

Ціль 16. Мир, справедливість та сильні інститути