Dell презентувала концепцію ремонтопридатного й екологічнішого ноутбука

Американський комп’ютерний гігант Dell оголосив про нову концепцію дизайну ноутбука, який прослужить довше, адже його легко розібрати та відремонтувати, а відтак він менш шкідливий для довкілля. Це набір ідей, які можуть мати велике значення для того, щоб продукти технологічного гіганта екологічнішими.

За даними The Verge, ноутбук має назву Concept Luna, він є експериментальним. Його розробила команда дизайнерів Dell, передбачивши низку функцій, призначених для полегшення ремонту та обслуговування.

Наприелад, щоб від’єднати зламану клавіатуру або екран, що тріснув, не потрібні ні викрутки, ні клейові розчинники. Обидва компоненти просто вивільняються після видалення пари кріплень.

Уся система містить набагато менше гвинтів, ніж звичайний ноутбук Dell, що скорочує час, необхідний для заміни компонентів. Турбуватися про заміну зламаного вентилятора також не потрібно, тому що його взагалі немає. Зменшена материнська плата, розміщена у верхній кришці, дозволяє ноутбуку пасивно охолоджуватися.

Стратег дизайну Dell Дрю Тош описав Luna як “концепцію зовнішнього інтерфейсу”, призначену для “вирішення деяких серйозніших проблем” в майбутньому”, а саме електронних відходів і зміни клімату.

Ноутбук, який легко ремонтувати та модернізувати, з меншою ймовірністю буде замінено новим, виробництво якого потребує ще більше енергії та ресурсів. Коли цей комп’ютер, врешті-решт, перестане працювати, його частини можна буде використовувати для інших машин, а не перетворювати на токсичне сміття на звалищах.