У США не стихають протести проти расизму і поліцейської жорстокості. Користувачі соціальних мереж масово публікують чорні квадрати. Кампанія з підвищення обізнаності про проблему расової нерівності, яка отримала назву Blackout Tuesday, не обмежилася вівторком – вона триває й сьогодні. Під цим хештегом лише в Instagram опубліковано вже майже 28,5 млн дописів.
Найбільші представники музичної індустрії – Warner Music Group, Universal Music, Sony Music, Radiohead, Danny Carter та інші – вирішили припинити звичайні ділові операції. Вони відмовитися від електронних листів, музичних релізів, скасували онлайн-виступи і фан-заходи.
До музикантів приєдналися актори по всьому світу. Популярна акторка Асли Енвер із Туреччини теж висловила свою позицію.
Компанія з виробництва одягу Patagonia на знак солідарності з афроамериканцями випустила відео і закликала бізнес співпрацювати з урядом та громадянським суспільством для подолання расизму. Вона також перерахувала $100 тис NAACP Legal Defense Fund.
Водночас бренд звернув увагу на те, що соціальная справедливість нерозривно пов’язана з екологічною справедливістю. Patagonia залишається “глибоко відданою порятунку нашої планети і світу, де кожен має доступ до чистого повітря, води, землі та здорової громади”. З 2016 року компанія виділила понад $4 млн на підтримку тих, хто найчастіше потерпає не лише від расової несправедливості, а й від кліматичної кризи,
CEO Facebook Марк Цукерберг повідомив, що виділяє додаткові $10 млн для груп, які працюють над расовою справедливістю. “Ми співпрацюємо з нашими радниками з питань цивільних прав та нашими працівниками, щоб визначити організації на місцевому та національному рівні, які зараз можуть найбільш ефективно скористатися ними”, – написав він.
The pain of the last week reminds us how far our country has to go to give every person the freedom to live with dignity…
Опубліковано Mark Zuckerberg Неділя, 31 травня 2020 р.
Про свою солідарність зі своїми працівниками, клієнтами та партнерами в боротьбі проти расизму та несправедливості заявили й інші технологічні гіганти, як-от Google, Amazon.
— Amazon (@amazon) May 31, 2020