Pandora вирішила перейти на перероблене золото та срібло

Данська компанія Pandora, яка є найбільшим у світі виробником ювелірних прикрас, вирішила відмовитися з 2025 року від використання видобуваного золота і срібла. Натомість використовуватиме виключно переоблені дорогоцінні метали.

«Метали, видобуті століття назад, так само хороші, як і нові», – заявив голова компанії Олександр Лачік, якого цитує Bloomberg. Тим часом, за його словами, «потреба в стійких методах ведення бізнесу стає все важливішою».

Перехід на перероблені дорогоцінні метали дозволить Pandora скоротити викиди вуглецю на дві третини для срібла і більш ніж на 99% для золота. Окрім того, однією з ключових переваг для довкілля є значне скорочення водокористування внаслідок скорочення видобутку.

Усе це робить Pandora більш привабливою для інвесторів, що прагнуть наповнити свої портфелі активами, які відповідають екологічним, соціальним і управлінським стандартам. На тлі новини про перехід до використання переробленої сировини акції Pandora зросли в Копенгагені майже на 5%. Ринкова вартість компанії досягла на 20%.

За даними World Gold Council, річний обсяг викидів СО2 в атмосферу всієї пов’язаної з золотом промисловості еквівалентний 126 млн тонн.  Дві третини цього обсягу припадає на видобуток і виплавку золота.

Експерти Responsible Future допоможуть обрати вектори сталого розвитку вашого бізнесу >>>

У Pandora зазначають, що новий підхід не позначиться на якості ювелірних виробів. Представник компанії підкреслив, що це також не вплине на вартість виробів і не призведе до значних додаткових витрат.

Нині Pandora використовує у виробництві 71% переробленого золота і срібла. Близько 15% усього срібла надходить на світовий ринок після переробки.

Компанія планує працювати з постачальниками, щоб забезпечити доступ до переробленого срібла. Pandora також планує «взаємодіяти з ключовими зацікавленими сторонами в ланцюжку постачань для вивчення можливостей підвищення доступності переробленого срібла і підвищення стандартів виробництва».

фото: pandora.net