тропические леса Амазонки

BNP Paribas припиняє фінансування компаній, причетних до вирубки лісів Бразилії

Фінансові установи, які співпрацюють із задіяними у сільськогосподарському секторі Бразилії компаніями-клієнтами, повинні внести свій внесок в боротьбу із збезлісенням. Так вважає одна з потужніших міжнародних банківских груп – BNP Paribas.

У понеділок цей найбільший банк Франції пообіцяв припинити фінансування компаній, які виробляють або купують яловичину або сою, що вирощена на землях в Амазонії. Зокрема, BNP Paribas не фінансуватиме клієнтів, які виробляють або купують яловичину або сою з земель, розчищених від лісів або переобладнаних після 2008 року в Амазонії.

Водночас BNP Paribas заохочуватиме своїх клієнтів не виробляти і не купувати яловичину або сою на вирублених після 1 січня 2020 року землях у Серрадо – тропічній савані, що охоплює 20% Бразилії, проте перетворилася на величезні соєві ферми та поголів’я худоби. Натомість фінансуватиме лише тих, хто дотримуватиметься стратегії нульового збезлісення до 2025 року.

Від усіх своїх клієнтів BNP Paribas вимагає повної простежуваності каналів збуту яловичини і сої (прямих і непрямих) до 2025 року. Окрім того, фінансова група заохочуватиме тваринників до зміни практики – на більш поважну до тварин, взявши за зразок  FARMS Initiative’s Responsible Minimum Standards.

«Фінансові установи, які працюють у сільськогосподарському секторі Бразилії, повинні внести свій внесок у боротьбу із збезлісенням», – йдеться в повідомленні банку.

Соя і яловичина – два основні чинники вирубки лісів у світі. Збільшення кількості населення і швидке збільшення середнього класу в таких країнах, як-от Китай, призвели до різкого зростання попиту на сою і збільшення споживання м’яса і молочних продуктів, а Бразилію перетворили на потужну сільськогосподарську країну. Проте вирубка лісів тут триває швидкими темпами. За даними Amazon Conservation, у минулому році вирубано частину тропічних лісів Амазонії розміром за Ізраїль.

BNP Paribas Group представлена ​​в 72 країнах. В Україні частиною цієї міжнародної групи є UKRSIBBANK.