Amazon забезпечить доступ до великих масивів даних про Землю

Компанія Amazon оголосила про ініціативу Amazon Sustainability Data Initiative, спрямовану на сприяння дослідженням у галузі сталого розвитку, інновацій та вирішення проблем. Вона має намір зробити ключові дані про нашу планету ще більш доступними за допомогою хмарного сервісу.

Як пише Environmental Leader, ініціатива Amazon Sustainability Data Initiative використовує технологію й інфраструктуру Amazon Web Services для підготовки, аналізу і поширення даних і є спільною роботою фахівців AWS Open Data і Amazon Sustainability. Вони почали співпрацювати рік тому і вже накопичили великі масиви наукових даних, у т.ч. від таких постачальників, як Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA). Утім,  дослідники, в розпорядженні яких донині не було великих обчислювальних потужностей, не завжди могли скористатися інформацією в своїх дата-центрах. Хмарні сервіси AWS значно спростять доступ до баз даних і роботу з ними.

Приклади наборів даних, вже доступних в рамках цієї ініціативи, включають дані спостережень за погодою і прогнози, кліматичні проекції, супутникові зображення, гідрологічні дані, дані про якість повітря і океанічні прогнози.

Amazon стверджує, що забезпечення більш легкого доступу до масивів даних у хмарі допоможе дослідникам і новаторам вирішувати широке коло проблем стійкості, передбачати наслідки зміни клімату і екстремальні погодні явища.

Щоб стимулювати інноваційні розробки, дослідники можуть подати заявку на кредити від AWS Cloud Credits for Research. AWS спільно з Групою зі спостереженням за Землею планують надавати до $1,5 млн. на підтримку проектів, що займаються дослідженням нашої планети.

Ціль 13. Пом’якшення наслідків зміни клімату